- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
Anvendelse: Velegnet til jernbane, lav VSWR ved god ydelse, RFID-system, lukket behandling, vandafvisende egenskaber.
Karakteristika: Design med bred vinkel. Dækker et større område. Strukturdesign, forbedret modstandsdygtighed mod vibration og stød. Direkte jordforbundet.
Specifikationer
Elektrisk
| Model | RFA915_12S80 |
| Frekvensområde | 902-928 MHz |
| Båndbredde | 26 MHz |
| Forstærkning | 15 dBi |
| VSWR | ≤1.3 |
| Elektronisk inklinationsvinkel | 0° |
| Vandret strålebredde, horisontal | 90° |
| Vandret strålebredde, vertikal | 14° |
| Polarisation | Lineær |
| Forreste-til-bagste-forhold | ≥25 dB |
| Maks. indgangs effekt | 300W |
| Impedans | 50Ω |
| Blitzbeskyttelse | DC-jordet |
Elektriske apparater
| Stikforbindelse | N-kvindelig |
| Antennes dimension | 1200*160*80 |
| Vægt | 3,8 kg |
| Radommateriale | ABS/FIBERGLAS |
| Reflektormateriale | Aluminiumlegering |
| Diameter på monteringsmast | Φ40–Φ115 mm |
| Driftstemperatur | -40~80℃ |
| Nærmest venthastighed | 60 m/s |