- Overview
- Specifications
- Recommended Products
Overview
Application: Suitable for railway, VSWR at good performance, RFID system, closed processing, anti-water ability.
Characteristic: Wide Angle design. cover a wider range of area. Structure design, enhancement of vibration and impact resistance. Directly grounded.
Specifications
Electrical
| Model | RFA915_12S80 |
| Frequency Range | 902-928MHz |
| Bandwidth | 26 MHz |
| Gain | 15dBi |
| VSWR | ≤1.3 |
| Electronic inclination ang | 0° |
| Horizontal Beamwidth Hor. | 90° |
| Horizontal Beamwidth Vert: | 14° |
| Polarization | Linear |
| Front to Back Ratio | ≥25 dB |
| Maximum Input Power | 300W |
| Impedance | 50Ω |
| Lightning Protection | DC Grounded |
Mechanical
| Connector | N-Female |
| Antenna Dimension | 1200*160*80 |
| Weight | 3.8Kg |
| Radome Material | ABS/FIBERGLASS |
| Reflector material | Aluminium alloy |
| Mounting Mast Diameter | Φ40-Φ115mm |
| Operating Temperature | -40~80℃ |
| Rated Wind Velocity | 60m/s |