- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
Användningsområde: Lämplig för järnväg, god VSWR-prestanda, RFID-system, sluten bearbetning, vattentålig.
Egenskaper: Design med brett synfält som täcker ett större område. Strukturdesign som förbättrar vibrations- och slagmotstånd. Direkt jordad.
Specifikationer
Elektrisk
| Modell | RFA915_12S80 |
| Frekvensområde | 902-928 MHz |
| Bandbredd | 26 MHz |
| Gain | 15 dBi |
| VSWR | ≤1.3 |
| Elektronisk lutningsvinkel | 0° |
| Horisontell strålbredd, horisontellt | 90° |
| Horisontell strålbredd, vertikalt | 14° |
| Polarisation | Linjär |
| Förhållande mellan fram och bak | ≥25 dB |
| Maximal ingångs effekt | 300W |
| Impedans | 50Ω |
| Blixtskydd | DC-jordad |
Mekanisk
| Anslutningsdel | N-Fem |
| Antennstorlek | 1200*160*80 |
| Vikt | 3,8 kg |
| Radommaterial | ABS/FIBERGLAS |
| Reflektormaterial | Aluminiumlegering |
| Diameter på monteringsmast | Φ40–Φ115 mm |
| Driftstemperatur | -40~80℃ |
| Vinden ska vara i en hög temperatur. | 60 m/s |