- Επισκόπηση
- Προδιαγραφές
- Συνιστώμενα Προϊόντα
Επισκόπηση
Επισκόπηση Προϊόντος
Η Advantenna-p33 είναι μια συμπαγής κεραία UHF RFID με κυκλική πόλωση και πρότυπο ακτινοβολίας σε σχήμα μολυβδένιου μολυβδομύλη (40°/40°).
Αυτό το πρότυπο ακτινοβολίας καθιστά αυτήν την κεραία ιδανική για πολλές εφαρμογές RFID, όπως συστήματα πραγματικού χρόνου απογραφής από την οροφή, «μαγικοί καθρέφτες» και δωμάτια προσπάθειας.
Ένα σύνολο Advantenna-p33 μπορεί να εγκατασταθεί κρεμασμένο από την οροφή για να αναγνωρίζει και να εντοπίζει ετικετοποιημένα αντικείμενα σε μια δεδομένη περιοχή σε πραγματικό χρόνο.
Σε καταστήματα λιανικής, η συσκευή Advantenna-p33 μπορεί να εγκατασταθεί στο ταβάνι, πάνω από κάθε δωμάτιο αναλλαγής. Σε αυτήν τη θέση, και χάρη στην υψηλή της κατευθυντικότητα, το σύστημα RFID ανιχνεύει τις ετικέτες RFID που βρίσκονται στο αντίστοιχο δωμάτιο αναλλαγής, ελαχιστοποιώντας παράλληλα την ανίχνευση αντικειμένων που βρίσκονται σε γειτονικά δωμάτια αναλλαγής ή σε πλησιέστερες περιοχές.
Επιλογές Συνδεσμού

Φλάντζα ευθεία

Φλάντζα ορθής γωνίας
Πλεονεκτήματα:
• Στενή δέσμη σε δύο κατευθύνσεις
• Υψηλό κέρδος
• Πολύ λεπτός παράγοντας μορφής
Εφαρμογές:
• Συστήματα απογραφής από το ταβάνι σε πραγματικό χρόνο
• Δωμάτια αναλλαγής
• Μαγικοί καθρέφτες
• Πόρτες και διαδρόμους
Μοτίβο ακτινοβολίας

Μηχανικές προδιαγραφές



Προδιαγραφές
| Λειτουργική Συχνότητα Εκδοσης ΕΕ | 865 – 868 MHz (ETSI EN 302 208) |
| Λειτουργική Συχνότητα Εκδοσης ΗΠΑ | 902 – 928 MHz (FCC μέρος 15) |
| Απόσταση Ανίχνευσης Λειτουργίας | Έως 6 μέτρα |
| Μοτίβο ακτινοβολίας | Δέσμη μορφής μολυβδένιου |
| Πλάτος ακτινοβολίας | 40° / 40° |
| Κέρδος | 10,4 dBi (έκδοση ΕΕ), 9,6 dBi (έκδοση ΗΠΑ) |
| Επίπεδο πλευρικών λοβών | < -15 dB |
| Πολαρικοποίηση | Κυκλική |
| Παρεμπόδιση εισόδου | 50 Ω |
| Συνδετήρας | θηλυκή SMA ή MCX ή φλάντζα ορθής γωνίας |
| Εύρος θερμοκρασίας | -20°C έως +130°C |
| Διαστάσεις χωρίς συνδέτη | 417 mm × 417 mm × 3,3 mm / 16,4 ίντσες × 16,4 ίντσες × 0,13 ίντσες |
| Διαστάσεις με συνδέτη φλάντζας | 417 mm × 417 mm × 15 mm / 16,4 ίντσες × 16,4 ίντσες × 0,6 ίντσες |
| Βάρος κεραίας | 1050 g |