- Επισκόπηση
- Προδιαγραφές
- Κωδικοί προϊόντων για παραγγελία
- Συνιστώμενα Προϊόντα
Επισκόπηση
Επισκόπηση Προϊόντος
Η Advantenna-CP11 είναι μια συμπαγής κεραία UHF RFID, με αυστηρά ελεγχόμενη περιοχή ανάγνωσης και κυκλική πόλωση.
Μέσω του ελέγχου της ισχύος του αναγνώστη RFID, η Advantenna-CP11 μπορεί να λειτουργεί είτε ως κεραία περιοχής εγγύτητας (near-field), είτε ως κεραία μεγαλύτερης εμβέλειας.
Όταν λειτουργεί ως κεραία περιοχής εγγύτητας, η περιοχή ανάγνωσης μπορεί να ρυθμιστεί σε μερικά εκατοστά, ακόμη και με ετικέτες far-field.
Η Advantenna–CP11 μπορεί να τοποθετηθεί κάτω από την επιφάνεια ραφιού, τραπεζιού κ.λπ., προκειμένου να δημιουργηθούν εφαρμογές RFID όπως συστήματα πληρωμής, συστήματα εγγραφής (check-in), συστήματα ελέγχου πρόσβασης, «έξυπνα» ράφια, «έξυπνες» οθόνες, «έξυπνες» πινακίδες και «έξυπνα» τραπέζια.
Πλεονεκτήματα:
• Μπορεί να λειτουργεί είτε ως κεραία περιοχής εγγύτητας (near-field), είτε ως κεραία μεγαλύτερης εμβέλειας
• Περιοχή ανάγνωσης υψηλά ελεγχόμενη
• Οικονομικά εφαρμόσιμο
Εφαρμογές:
• Συστήματα πληρωμών
• Συστήματα εγγραφής (check-in)
• Έλεγχος πρόσβασης
• Έξυπνα ράφια
• Έξυπνες πλάκες
• Έξυπνα τραπέζια
• Έξυπνες επιφάνειες γενικώς
Μοτίβο ακτινοβολίας

Ακολουθήστε μας στο Twitter: @KeonnTech
Advantenna-CP11 ™
Παραδείγματα:
• ADAN-CP11EU-SMA-200:
- Advantenna-CP11
- Ζώνη συχνοτήτων: 865,6 MHz – 867,6 MHz
- Σύνδεσμος SMA
- Μοντέλο 200
Μηχανικές προδιαγραφές




Προδιαγραφές
| Λειτουργική συχνότητα, ευρωπαϊκή έκδοση | 865 – 868 MHz (ETSI EN 302 208) |
| Λειτουργική συχνότητα, αμερικανική έκδοση | 902 – 928 MHz (FCC μέρος 15) |
| Απόσταση λειτουργικής ανίχνευσης | Έως 3 m (σε λειτουργία υψηλής ισχύος) |
| Μοτίβο ακτινοβολίας | Ρυθμίσιμο |
| Κέρδος | 0,2 dBi |
| Διάμετρος δέσμης | 120° / 120° |
| Πολαρικοποίηση | Κυκλική |
| Παρεμπόδιση εισόδου | 50 Ω |
| Συνδετήρας | SMA |
| Βαθμολογία IP | IP64: Ανθεκτικό στη σκόνη, ακόμα και σε υψηλές συγκεντρώσεις· ανθεκτικό σε νερό που εκτοξεύεται. |
| Εύρος θερμοκρασίας | -20°C έως +130°C |
| Διαστάσεις χωρίς τον συνδετήρα | 180 mm × 180 mm × 17,5 mm · 7 ίντσες × 7 ίντσες × 0,7 ίντσες |
| Βάρος κεραίας | 485 g |
Κωδικοί προϊόντων για παραγγελία
| ADAN-CP11 | FF | - | CCC | - | mmm | |
| FF = ζώνη συχνοτήτων | ||||||
| EU | 865,6 MHz - 867,6 MHz | |||||
| ΗΠΑ | 902,0 MHz - 928,0 MHz | |||||
| Τύπος Συνδέσμου | ||||||
| SMA | Συνδετήρας SMA | |||||
| Μοντέλο | ||||||
| 200 | Αριθμός Μοντέλου |