- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
● Bred vandret strålebredde på 90°
● Vandtæthedsniveau IP66
● Overholder RoHS
Specifikationer
Elektriske specifikationer
| Model | RFA915-9R40-2 |
| Frekvensområde (mhz) | 902-928 MHz |
| Forstærkning | 9 dBi |
| VSWR | ≤1.3 |
| 3 dB strålebredde, H-plan | 90° |
| 3 dB strålebredde, E-plan | 90° |
| Polarisation | Højrecirkulær eller venstrecirkulær |
| Aksiel forhold | <1.7 |
| Forreste-til-bagste-forhold | ≥20 dB |
| Maks. indgangs effekt | 100 watt |
| Impedans | 50 Ω |
| Blitzbeskyttelse | DC-jordet |
Mekaniske specifikationer
| Stikforbindelse | N-kvinde eller efter ønske |
| Støtte | L-håndtag eller X1- eller X2-håndtag (trykstøbt) |
| Antennes dimension | 260×260×33,5 mm |
| Vægt | 1,2 kg |
| Radommateriale | UV-beskyttet ABS |
| Diameter på monteringsmast | Ø40–Ø60 mm |
| Driftstemperatur | −40 °C til +65 °C |
| Nærmest venthastighed | 216 km/t |