- Prezentare generală
- Specificații
- Coduri produs pentru comandă
- Produse recomandate
Prezentare generală
Prezentare produs
Advantenna-CP11 este o antenă compactă UHF RFID, cu o zonă de citire foarte controlată și cu polarizare circulară.
Prin reglarea puterii cititorului RFID, Advantenna-CP11 poate funcționa ca o antenă de câmp apropiat sau ca o antenă cu rază mai mare.
Când funcționează ca antenă de câmp apropiat, zona de citire poate fi ajustată la câțiva centimetri, chiar și cu etichete de câmp îndepărtat.
Advantenna–CP11 poate fi montată sub suprafața unui raft, a unei mese etc., pentru a crea aplicații RFID, cum ar fi sisteme de plată, sisteme de înregistrare la intrare, sisteme de control al accesului, rafturi inteligente, ecrane inteligente, panouri inteligente și mese inteligente.
Beneficii:
• Poate funcționa fie ca antenă de câmp apropiat, fie ca antenă cu rază mai mare
• Zonă de citire foarte controlată
• Eficient din punct de vedere al costurilor
Aplicații:
• Sisteme de plată
• Sisteme de înregistrare la check-in
• Controlul accesului
• Rafturi inteligente
• Panouri inteligente
• Mese inteligente
• Suprafețe inteligente în general
Diagramă de radiație

Urmăriți-ne pe Twitter: @KeonnTech
Advantenna-CP11 ™
Exemple:
• ADAN-CP11EU-SMA-200:
- Advantenna-CP11
- Bandă de frecvență: 865,6 MHz – 867,6 MHz
- Conector SMA
- Model 200
Specificații mecanice




Specificații
| Frecvență de funcționare – versiune UE | 865 – 868 MHz (ETSI EN 302 208) |
| Frecvență de funcționare – versiune SUA | 902 – 928 MHz (FCC part 15) |
| Distanța de detectare în funcționare | Până la 3 m (în modul de putere ridicată) |
| Diagramă de radiație | Ajustabil |
| Câștig | 0,2 dBi |
| Lățimea fasciculului | 120° / 120° |
| Polarizare | Circulară |
| Impedanță de intrare | 50 Ω |
| Conector | SMA |
| Clasificare IP | IP64: Rezistent la praf, chiar și în concentrații ridicate; rezistent la stropirea cu apă |
| Interval de temperatură | -20°C până la +130°C |
| Dimensiune fără conector | 180 mm x 180 mm x 17,5 mm; 7 inchi x 7 inchi x 0,7 inchi |
| Greutatea antenei | 485 g |
Coduri produs pentru comandă
| ADAN-CP11 | Ff | - | CCC | - | mmm | |
| FF = bandă de frecvență | ||||||
| EU | 865,6 MHz – 867,6 MHz | |||||
| SUA | 902,0 MHz – 928,0 MHz | |||||
| Tip de conector | ||||||
| SMA | Conector sma | |||||
| Model | ||||||
| 200 | Numărul modelului |