- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
RFA915-6H70A er en universel antenne, der er velegnet til RFID-anvendelser i UHF-båndet og har høj forstærkning samt lav stående bølge.
Den har et smukt og kompakt udseende, anvender en dobbelt vandtæt konstruktion med vandtæt pakning og silikone, og skalens design inkluderer forstærkede ribber, hvilket gør den velegnet til brug i forskellige krævende miljøer. Den kan nemt anvendes i UHF-båndets RFID-scenarier såsom adgangskontrol, lagerføring, logistik og detailhandel.



Dimension

VSWR

Forstærkning

Specifikationer
Elektriske specifikationer
| Model | RFA915-6H70A |
| Frekvensområde (mhz) | 840-960Mhz |
| Forstærkning | > 6 dBic |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| 3 dB strålebredde, H-plan | 70° |
| 3 dB strålebredde, E-plan | 70° |
| Polarisation | Cirkulær |
| Relativ luftfugtighed | 5%~95% |
| Impedans | 50 Ω |
Mekaniske specifikationer
| Stikforbindelse | SMA-50KFD |
| Antennes dimension | 128 × 128 × 20 mm |
| Vægt | 0,3 kg (eksklusive beslaget) |
| Materiale | ASA teknikplast, aluminium |
| Vandtæthedsklasse | IP67 |
| Stiretemperatur | -40℃~+85℃ |
| Driftstemperatur | -40℃~+85℃ |