- Yleiskatsaus
- Tekniset tiedot
- Suositellut tuotteet
Yleiskatsaus
RFA915-6H70A on universaaliantenni, joka soveltuu UHF-taajuusalueen RFID-sovelluksiin ja jossa on korkea vahvistus sekä alhainen seisova aaltosuhde.
Antennilla on kaunis ja kompakti ulkonäkö, se käyttää kaksinkertaista vesitiivistystä (vesitiukku ja silikoni), ja sen kuoren rakenteessa on vahvistettuja rippeitä, mikä tekee siitä sopivan käytettäväksi erilaisissa vaativissa ympäristöissä. Sitä voidaan käyttää helposti UHF-taajuusalueen RFID-sovelluksissa, kuten pääsynvalvonnassa, varastoinnissa, logistiikassa ja vähittäiskaupassa.



Mitato

VSWR

Voitto

Tekniset tiedot
Sähköiset eritelmät
| Malli | RFA915-6H70A |
| Toiminta-alue (MHz) | 840-960Mhz |
| Voitto | > 6 dBic |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| 3 dB:n säteilykulma, H-taso | 70° |
| 3 dB:n säteilykulma, E-taso | 70° |
| Polarisoituminen | Ympyrä |
| Suhteellinen kosteus | 5%~95% |
| Impedanssi | 50 Ω |
Mekaniset eritelmät
| Liitin | SMA-50KFD |
| Antennan mitat | 128 × 128 × 20 mm |
| Paino | 0,3 kg (ilman kiinnikettä) |
| Materiaali | ASA-insinöörimuovit, alumiini |
| Vesivaraustaso | IP67 |
| Käyttölämpötila | -40 °C ~ +85 °C |
| Toimintatemperatuuri | -40 °C ~ +85 °C |