- Prezentare generală
- Specificații
- Produse recomandate
Prezentare generală
RFA915-6H70A este o antenă universală potrivită pentru aplicații RFID în bandă UHF, caracterizată prin câștig ridicat și undă staționară scăzută.
Are un aspect elegant și compact, utilizează un design dual rezistent la apă (cu garnitură etanșă și silicon), iar carcasă este prevăzută cu nervuri de rigidizare, făcând-o potrivită pentru utilizare în diverse medii severe. Poate fi aplicată ușor în scenarii RFID din banda UHF, cum ar fi controlul accesului, depozitarea, logistica și comerțul cu amănuntul.



Dimensiune

VSWR

Câștig

Specificații
Specificații electrice
| Model | RFA915-6H70A |
| Intervalul de frecvență ((MHz) | 840-960Mhz |
| Câștig | > 6 dBic |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| Lățime de bandă la -3 dB, plan orizontal (H-Plane) | 70° |
| Lățime de bandă la -3 dB, plan vertical (E-Plane) | 70° |
| Polarizare | Circulară |
| Umiditatea relativă | 5%~95% |
| Impedanță | 50 Ω |
Specificații mecanice
| Conector | SMA-50KFD |
| Dimensiunea antenei | 128×128×20 mm |
| Greutate | 0,3 kg (fără suport) |
| Material | Materiale plastice de inginerie ASA, Aluminiu |
| Nivel de impermeabilitate | IP67 |
| Temperatură de stocare | -40 ℃ ~ +85 ℃ |
| Temperatură de funcționare | -40 ℃ ~ +85 ℃ |