- Yleiskatsaus
- Tekniset tiedot
- Suositellut tuotteet
Yleiskatsaus
● Laaja vaakasuuntainen säteilykulma: 90°
● Vesitiukkuusluokka IP66
● RoHS-yhdenmukainen
Tekniset tiedot
Sähköiset eritelmät
| Malli | RFA915-9R40-2 |
| Toiminta-alue (MHz) | 902-928MHz |
| Voitto | 9 dBi |
| VSWR | ≤1.3 |
| 3 dB:n sädesäde, H-taso | 90° |
| 3 dB:n säteilykulma, E-taso | 90° |
| Polarisoituminen | Oikeakätinen tai vasenkätinen ympyrämäinen polarisaatio |
| Akselisuhteellinen suhde | <1.7 |
| Eteenpäin–taaksepäin -suhde | ≥20 dB |
| Maksimi syöttövoima | 100 Wattia |
| Impedanssi | 50 Ω |
| Salamansuojaus | DC-maadoitettu |
Mekaniset eritelmät
| Liitin | N-emäkki tai mukautettavissa |
| Partasia | L-kirjaimen muotoinen kiinnike tai X1- tai X2-kirjaimen muotoinen kiinnike (painevalutettu) |
| Antennan mitat | 260 × 260 × 33,5 mm |
| Paino | 1,2 kg |
| Radomimateriaali | UV-suojattu ABS |
| Kiinnitystukipylvään halkaisija | Ø40–Ø60 mm |
| Toimintatemperatuuri | −40 °C – +65 °C |
| Nimelliskiirtymä | 216 km/h |