- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
Anvendelse: Radiofrekvens-læserantenne, bruges til terminaler, parkeringspladser, shoppingcentre og bomstationer.
Karakteristika: Æstetisk tiltalende, god miljøtilpasningsevne, nem installation!


Specifikationer
| Elektriske specifikationer | |
| Model | RFA915-12050 |
| Frekvensområde (MHz) | 860/940 |
| Båndbredde (MHz) | 26 |
| Forstærkning | 13 |
| Vandret strålebredde (°) | Vandret: 75, lodret: 21 |
| F/b-forhold | ≧24 |
| VSWR | ≦1.3 |
| Impedans | 50 Ω |
| Polarisation | Lineær polarisering |
| Maks. effekt | 200W |
| Stikforbindelse | N-kvindelig |
| Blitzbeskyttelse | DC-jording |
| Mekaniske specifikationer | |
| Dimension | 1200 × 500 × 25 mm |
| Vægt | 8kg |
| Reflektormateriale | Aluminiumlegering |
| Radommateriale | EVA |
| Driftstemperatur | -40 til 80 ℃ |
| Passende pol-diameter i mm | Tæppe-lignende forbindelse |