- Overview
- Specifications
- Recommended Products
Overview
Application: Radio-frequency reader antenna, used for terminals, parking lots, shopping malls, toll station.
Characteristic: Pleasing in appearance, environmental adaptability, easy installation!


Specifications
| Electrical Specifications | |
| Model | RFA915-12050 |
| Freq Range(MHz) | 860/940 |
| Bandwidth MHz | 26 |
| Gain | 13 |
| Horizontal Beamwidth ° | Hor:75 Vert:21 |
| F/B Ratio | ≧24 |
| VSWR | ≦1.3 |
| Impedance | 50 Ω |
| Polarization | Linear polarization |
| Max. Power | 200W |
| Connector | N-Female |
| Lightning Protection | Dc grounding |
| Mechanical Specifications | |
| Dimension | 1200*500*25mm |
| Weight | 8Kg |
| Reflector material | Aluminum alloy |
| Radome material | EVA |
| Operating temperaturec | -40 to 80℃ |
| Suitable pole diameter mm | Carpet-style linking |