- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
Användningsområde: Radiofrekvensläsarens antenn, används för terminaler, parkeringsplatser, köpcentrum och vägtullstationer.
Egenskaper: Estetiskt tilltalande, god anpassningsförmåga till miljön, enkel installation!


Specifikationer
| Elektriska specifikationer | |
| Modell | RFA915-12050 |
| Frekvensområde (MHz) | 860/940 |
| Bandbredd (MHz) | 26 |
| Gain | 13 |
| Horisontell strålbredd (°) | Hor: 75 Vert: 21 |
| F/b-förhållande | ≧24 |
| VSWR | ≦1.3 |
| Impedans | 50 Ω |
| Polarisation | Linjär polarisering |
| Max. effekt | 200W |
| Anslutningsdel | N-Fem |
| Blixtskydd | DC-jordning |
| Mekaniska specifikationer | |
| Dimension | 1200 × 500 × 25 mm |
| Vikt | 8kg |
| Reflektormaterial | Aluminiumlegering |
| Radommaterial | EVA |
| Användningstemperatur | -40 till 80°C |
| Lämplig pol-diameter mm | Matta-stil koppling |