- Overview
- Specifications
- Recommended Products
Overview
Usage: Garbage station management, production line positioning, warehouse management, etc., mobile inventory vehicle management
Feature indicators: This product has a small Angle, stable fixed-point label reading, IP66 water resistance rating, ASA UV protection and flame retardant housing.
Installation diagram


Specifications
| Electrical Specifications | |
| Model | RFA915-8R90 |
| FreqRange | 902~928MHz |
| Gain | 8dBi |
| H-Beamwidth | 60±5° |
| V-Beamwidth | 60±3° |
| Polarization | Circular polarization |
| F/B Ratio | ≥25dB |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| Impedance | 50Ω |
| Max. Power | 100W |
| Connector | SMA/N Customizable |
| Lightning Protection | DC grounding |
| Mechanical Specifications | |
| Dimension | 190*190*25mm |
| Weight | 0.45kg |
| Radome Color | 白色 |
| Radome material | ASA |
| Rated Wind Velocity | 120km/h |
| Reflector material | 铝/AL |
| Operating temperature c | -20~80 º |
| Suitable pole diameter | ¢30~-¢50 |