- Overview
- Specifications
- Recommended Products
Overview
The RAF915-320 is widely used in scenarios such as smart retail, freezer management, asset management, and jewelry management.
Specifications
| Electrical indicators | |
| Frequency range | 902-928MHz |
| Gain | -10dBi |
| Polarization mode | Circular polarization |
| Voltage standing wave ratio | 1.8 or less |
| Before-and-after ratio | 20 or more |
| Impedance | 50 Ω |
| Maximum input power | 50W |
| Lightning protection | Dc grounding |
| Joint type | SMA Seat |
| Mechanical indicators | |
| Antenna size | 320*320*6mm |
| Net weight of antenna | 0.6kg |
| Packaging size | 33*33*3cm |
| Gross weight of the antenna | 0.8kg |
| Antenna cover material | PVC |
| Antenna cover color | black |
| Working temperature | -20-55℃ |