- Overview
- Specifications
- Recommended Products
Overview
Youdaoplaceholder1 RFA915-3635 can be used in production line management, clothing management, access control systems, intelligent inventory taking and other application scenarios.
Specifications
| Electrical indicators | |
| Frequency range | 902-928MHz |
| Gain | 3dBi |
| Flap width | Hor:210° Ver:20° |
| Polarization mode | Linear polarization |
| Voltage standing wave ratio | 1.5 or less |
| Before-and-after ratio | 20 or more |
| Impedance | 50 Ω |
| Maximum input power | 50W |
| Lightning protection | Dc grounding |
| Joint type | SMA Seat |
| Mechanical indicators | |
| Antenna size | 360*35*5mm |
| Net weight of antenna | 0.2kg |
| Packaging size | 40*5*3cm |
| Gross weight of the antenna | 0.4kg |
| Working temperature | -40-70℃ |